Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
A- A+
KURUMUMUZ

Kayseri Açık Ceza İnfaz Kurumu , Kayseri'nin Bünyan ilçesinde olup, Bünyan ilçe merkezine yaklaşık 4 km mesafede bulunmaktadır. Ceza İnfaz Kurumunun inşaasına 2013 yılında Yakutiye Mh. mevkiinde 612 ada 1 parsel'de başlanmış olup, 437.540 metre kare arazi üzerinde hizmete açılmıştır.

Ceza İnfaz Kurumumuzun ısıtılması doğalgaz yakıtı kullanılan merkezi sistem ile sağlanmaktadır.Ceza İnfaz Kurumumuzun suyu KASKİ tarafından ve kurumumuza ait 2 adet su kuyusu tarafından karşılanmakla birlikte Açık Ceza İnfaz Kurumundan ortak olarak tüm kampüse ve lojmanlara su dağıtımı yapılmaktadır.

Kurumumuzun elektrik ihtiyacı KCETAŞ tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca elektrik kesintilerinde ihtiyacın karşılanması için kampüste bulunan Ceza İnfaz Kurumlarını besleyecek toplamda 7 adet jeneratör vardır.

Kayseri Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli kanun, tüzük ve yönetmelikler çerçevesinde tutuklu ve hükümlülere her hangi bir ayrım yapmadan insan onuruna yakışır uygulamalara özen göstermekte, yasal hakların kullanılması için gerekli tüm olanakları sağlamakta, Anayasa ve kişisel haklara gerekli saygı ve özeni göstermektedir.

Adres

Yakutiye Mahallesi Çardakkayasırtı Kümeevleri No:1 38600 Bünyan/KAYSERİ

Telefon

0352 712 35 38

0352 712 30 79 - 0352 712 03 83

E-Posta

kayseri.acikisaretadalet.gov.tr